Rozhovor BigCity.cz - You-nited Vision

28. října 2009 v 19:13 | lucy0077-ADMIN |  You-nited Vision


Možná jsi o nich již slyšel, možná ne. Duo "You-nited Vision" vyhrálo jednu z kategorií posledního kola soutěže Tic Tac Hip Hop Tallents a zahráli si třeba už na letošním Hip Hop Jamu.

Ahoj pánové, na začátek se asi trošku každý představte našim čtenářům.
You-nited Vision: V první řadě děkujeme za pozvání. Kde začít?…
RADone: Mám toho hodně, tak se pokusim to zkrátit. Narodil sem se v Ženevě (Švýcarsko), moje mateřský jazyky sou francouzština a angličtina. Můj nick RADone,je podle mýho jména, který se tak čte v angličtině i ve francouzštině. V ČR žiju 17let a rappem se zabývám kolem 11 let. Tak asi před 7 rokama sem založil skupinu, která se jmenovala podle jednoho z mýho nicku "midnightshadowz". Odborně a slušně řečeno jsem z rekrutoval Mc Sax.(teD je v inside kru) a natočili jsme desku (20 treku). Album bylo hodně underground což napsal ve svý kritice i Bbarak v 2003. Na druhý straně byli na albu zajimavý hosti např. Dawe mc a mc Gold (predtim KL mcs), Pluto, Fugaz (Chaozz), byly tam i instra od Molodoj(RIP) z P13 plus mnoho dalších hostů známých i neznámých. Křest alba se konal v Roxi a nastalo slušný množství konzertů.
Po delší době sme nějak se Saxem přestali komunikovat a každej šel vlatní cestou. Dalších 5 let sem se vypařil. Prostě sem zmizel. Lidi si mysleli, že sem to asi zabalil. Nikdo nevěděl kde sem a co dělám a já v tu chvíli skoro 5 let makal na sólo projektu, kterej se jmenoval RADone presents "My T.Vcan't hold me back". Album mělo 25 tracků, kde byli hosti jako třeba Shadow Cabinet (uk) a Rylow "Ryan Williams"(usa), který hrál v kultovnim filmu "Menace II society" (1993) vedle Samuel L. Jackson, Saafir, Pooh Man, MC Eiht, a další. Ten track co sme nahrály se jmenuje "We Bust".
Album je hodně kvalitní, mástering probíhal ve studiu fontána. Zkoušel sem s tim albem něco udělat ale nepodařilo se mi to, tak sem šel dál. V době kdy sem dokončoval tohle album, mě holka se kterou sme byly 2 roky nechala. Bylo to dva týdny před tim, než sme se měli společně nastěhovat do novýho bytu. No Koment. Takže další éra v mim životě skončila a potřeboval sem něco new a fresh. Daly sme s AJ dohromady projekt a máte You-nited Vision, první officiálni česká kapela, která rapuje ve 3 jazycích(česko-anglicko-francouzský) s vlastní produkcí a instrumentals.
AJ: Tak já sem vyrůstal v Praze celej život a zatim to vypadá, že tu ještě nějakej pátek zůstanu. Nick AJ vzniknul nějak tak náhodou, jel sem v metru s kámošem kterej semnou makal na novejch projektech, něco sme navrhly "co AJ"?, mě to celkem sedlo a už to tak prostě zůstalo. Moje první zkušenosti s muzikou sou už celkem dávno, v nějakejch 9 letech, když sem zkoušel první melodie na piáně. Dost mě to chytlo, tak sem se začal věnovat hraní, který mě po pár letech přivedlo i k vlasní produkci. V mejch cca 16 letech přišel asi největší zlom, když mi kámoš přinesl CD s instrumentálkama, at´ do toho zkusim nahrát nějaký rapy. První věc která mě napadla, že instro si musim složit sám, tak sem si pořídil první PC s nejjednodušim sowtvarem a začal sem zkoušet první nápady. Vždycky mě hnalo dopředu a motivovalo bejt co nejvíc originální, vymejšlet melodie od A do Z a zapojovat co nejvíc svojí fantazie do svejch projektů, jak rap tak music. Po nějakejch dvou letech když moje muzika začala dávat smysl a lidi začalo zajímat co to vlastně je, sem se spojil s dlouholetym kámošem a vytvořili sme skupinu "Nová Wize". V týhle skupině sem vystupoval cca 3 roky jako rapper a instrumentalista s tim, že to byly vlastně moje první skutečný začátky hip hopu. Po delší době se skupina začala pomalu rozpadat. Bylo potřeba udělat nějakou velkou změnu a začít s úplně novym projektem i životem. V tu chvíli, kdy sem měl hlavu plnou negativních myšlenek sem narazil na RADone a začali sme dávat dohromady "You-nited Vision".


Popište mi nějak příběh, jak se zkřížily vaše životní cesty, jak jste se poznali, a proč jste se rozhodli založit společný projekt.
You-nited Vision: Tohle je citlivý téma. Zkusime to říct tak, abychom nikodo neurazil a proto některý lidi zůstanou anonymní.
RADone: Jak sem rikal skončila éra "My TV can't hold me back" tak sem potřeboval new projekt. Prostě sem takovej, neflákam se a chci jít pořát dál. Jeden den sem šel na pivko a kámoš mi řikal, že má známýho, rappera (Pan.A) kterej mě viděl vystupovat a chtěl by spolupracovat. Super…řikám si,,, to bylo přesně to nový co sem potřeboval. Daly sme si sraz a naplánovali nahrávku tracku. Do toho projektu sem chtěl vzít ještě dalšího mího kámoše (Pan.B) ale na konec se neobjevil na meetingu. Hodně sem chtěl mít na ten track třetího mc ale moc se to nedařilo. Když už sme si konečně s (panem A) sedli a začaly vybírat instra, do kterej sme chtěli nahrát první track, tak mi pustil jednu práci, která se od všech trochu lišila, byla v ní energie, která mě postavila na nohy a fakt mě dostala (budoucí track Czech Republic).
Zeptal sem se: kdo udělal tuhle instrošku? (Pan.A) říkal že je od "AJ, jeden můj známej". Řikal sem, že to jméno znám už sem AJ viděl vystupovat a znám i jeho kámoše. Zkontaktoval sem se s AJ, jestli s náma nechce narappovat track do jeho instra a Bomba měli sme třetího. Dal sem si meeting z AJ a řekl jsem mu o situaci. Takže (Pan.A), AJ a já sme šli nahrát song "Czech Republic" (AJ instro). Pohoda vše šlo podle plánu. O pár týdnu později sme měli možnost natočit klip na Czech Rep… Tak sme vyšéfovali club, komparsisty, kamery, team atd….
You-nited Vision: Den natáčení byl jak z filmu. První neuvěřitelná věc co se stala, že (pan A) nepřišel na natáčení vlastního klipu telefon hluchej, "volaný účastník mimo provoz" wow, čekali sme tři hodiny s plnym klubem lidí a týpek prostě nepřišel. Museli sme improvizovat, byla tam celá produkce. Byl tam v tý době i nejlepší kamarád (Pana.A), tak sme mu řekli aby šel do toho klipu za něj. Co sme měli dělat…. chtěli sme točit za každou cenu, stálo nás to prachy!!!
Takže: konečně sme mohli začít točit, muzika hrála, lidi se začali konečně bavit a najedou STOP!!!!zzz music out,,!! co se děje????? Sabotage.! Jeden týpek vzal CD z hifi a nechtěl ho vrátila, řikal že nás zabije a tyhle keci! Utíkál s našim CD ven na ulici a my běželi za nim."mimochodem jsme měli pouze jednu kopii našeho tracku, celkem velká chyba )))".Na **** náměstí u metra je dost frekventovaná ulice, kde se začal odehrávat ten největší bordel. No to byl bodel!! Bylo tam alespoň 50 lidí, hádali se, křičeli, běhali zleva doprava, to vše kvůli našemu CD a protože sme nemohli pokračovat v natáčení. Po chvilce přijeli asi čtyři policejní auta. Turisti, na druhý straně přes hlavní ulici, z toho měli šou, točili a fotili jak šílený. Prostě totální mazec. Nakonec policajti zabalili typana co nám vzal CD, vrátili nám CD ale produkce už byla vtahu, jejich trpělivot byla u konce. Takže nic z toho nebylo!!! Poučení na příště: vem si víc kopií svýho songu a natáčej se spolehlivejma lidma co choděj na svý videoklipy.
Takže z toho všeho vyplývá, že (pan A) nepřišel na natáčení svýho klipu, sabotovali nám CD, a produkce to zabalila. Byli sme nasraný, šli sme kalit…. V týhle fázi sme si řekli, že skupinu budou tvořit pouze dva lidi AJ a RADone. Po krátký době sme to ale nevzdávali a chtěli sme přijmout třetího člena. Rozhodli sme se, že by sme mohli vzít bývalýho parťáka s kterym dříve spolupracoval AJ "(pan C)". Byli sme teda konečně You-nited Vision a v ní tři členové (AJ, RADone a Pan.C) Bohužel, po několika měsíční spolupráci nastali opět komplikace a mega stress, (pan.C) to docela odflakoval. Po půl roce sme musely ukončit spolupráci a přerepovat polovinu alba, což nás hodně spomalilo. Ale v poho, album je hotový a teď se mástruje, zabralo nám to dva roky a nakonec skupinu tvoříme jenom my dva AJ/RADone. Takhle je to lepší, věříme si, máme stejný cíle, ambice a hlavně: když se něco řekne tak to platí.Tohle je podle nás hodně důlezitý ve skupině.Před celkem krátkou dobou jste získali cenu v soutěži Tic Tac Hip Hop Talents, pojďme si o tom něco říct. Kdy a proč jste se rozhodli do soutěže přihlásit?
AJ: Abych řekl pravdu, tak to byla celkem náhoda. V tu dobu, kdy se začala soutěž rozjíždět, tak se mi na netu objevil odkaz na hiphop talent, viděl sem to poprví tak sem to začal pročítat a celkem mě to zaujalo. Měli sme s RADone v tu dobu rozjetý CD, naše plány byly jasný jak naložit s naší prací, takže to byla spíš odbočka trochu mimo. V tu dobu sme ještě nevěděli, že kolem toho bude takovej ohlas, spolupráce s rádiem, tv atd… Věděl sem, že plány sou plány a tohle nás z nich trochu vykolejí, takže sem čekal že první reakce od RADone bude negativní. Pak mě RADone okamžitě zkontaktoval, že mu to přijde jako dobrej nápad a měli by sme se přihlásit. Začali sme se o tu soutěž víc zajímat, až sme se nakonec rozhodly, že se přihlásíme a utkáme se o vítězství. Musim říct, že nám hiphop talent v mnoha směrech otevřel oči a dal nám kontakty k výbornejm lidem s kterejma stojí za to spolupracovat.


V letošním ročníku bylo celkem hodně přihlášený, vy jste se dostali až do finále a odnesli si cenu v jedné kategorii, pochlubte se v jaké.
AJ: Peckovou cenu ve tvaru mikrofonu sme získali v hlavní kategorii tracking za track Czech Republic, kterej si už vybojoval i svý místo na Spinu mezi ostatníma treckama v play listu. Považujeme to za úspěch, track s kterym sme začínali před dvouma rokama a potkalo nás s nim tolik pádů a podrazů od ostatních lidí se dokázal takhle prosadit. Myslim, že ten track si to zasloužil, nechci ho zase tak vychvalovat ale vybudoval si svůj příběh když vznikal a to se zase tak často nestává.
RADone: Je důležitý aby lidi pochopili že tenhle tic tacovej czech republic je pokus číslo dva, neni to ten původní kterej byl sabotažovanej. Když sme natáčeli klip czech republic pro hiphop talents tak nám nevyšlo počasí, začalo pršet, takže se to celý muselo odehrávat v klubu proto asi vypadam tak trochu naštvaný. Ale čekujte Mission video, je tam alespoň příběch, i když kamera neni top, ten song se mi hodně líbí. Prostě je našláplej.


Jméno Vašeho projektu se teď určitě díky TTHHT dostalo do podvědomí více lidí, plánujete toho nějak využít a vypustit v brzké době nějaké nové skladby, nebo už pracujete na celém albu?
RADone: Jak sem řikal, jsme prostě hodně produktivní. Po létě bude hotový náš double album, kterej je první double album na český scéně od český kapely, která rapuje ve třech jazycích (česko-anglicko-francouzský/cca 30 treku). Defakto album se v tuhle chvíli mástruje.
Taky bych se rád zase spojil z mima kamarádama jako Fugaz, Rylow, Berezin. Kdo ví, možná na přístí album budou featurings.
You-nited Vision: Momentálně děláme originalni videoklip : Amusement park, kterej bude obsahovat mini film plus elementy z comedie, horror ,thriller a drama. Taky jsme zorganizovali Tic tac hip hop talents all stars trek, kde budou všichni vítězové soutěže. Vše už brzy,
AJ: Na novym CD se začne pracovat někdy v září. Máme v plánu udělat projekt, kterej bude 100% melodickej. Účelem našeho dalšího CD bude zaujmou co nejširší publikum a to ve všech možnejch stylech muziky. Řekl bych, že tvořivot je důležitá věc a my jí máme celkem dost, takže neni důvod se stranit od ostatních stylů muziky. Album bude samozřejmě převládat rapem, ale bude se trochu lišit od ostatních projektů jak instrama, textama, feat´s tak i celkovym pojetim. V tuhle chvíli sestavuju malý domácí studio, kde se mi nahromadila už řada projektů, do kterejch se pustíme jakmile se dokončí současný CD.


Určité bude lidí zajímat proč si řikate You-nited Vision?
RADone: Hodně mě zaujal název AJ's starý skupiny "Nová Wize", byla tam ta vize kterou sme oba hledali. Takže sme to chtěli zapojit do názvu naší skupiny, zároven sme chtěli všechny lidi vtáhnout sebou aby každej kdo to posloucha byl součastí našeho projektu, takže zjednodušeně:
-"You" = Ty to posloucháš, máš stejnou vizi. Seš s náma
-"nited" = Ve spojení se slovem You to dává spojení You-nited. čte se to jako United (spojen) AJ/RADone - spojení víc jazyků, muziky…..
-"Vision" = Náš směr, style a naše muzika která ti hraje v bednách. Naše spojena vize která je i tvoje.(You)
You-nited Vision: Díky za vaš čas, zdraví YnV. mějte se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anulina... anulina... | 1. února 2010 v 23:50 | Reagovat

jeste ze je znam osobne..=DD :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama